Aktuality


Distanční výuka

Na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření opět od 14. října 2020 vyučujeme distančně. Jelikož jsme už takto několikrát v loňském školním roce i v tom letošním vyučovali, rádi bychom motivovali žáky tím, že pokud učitelům pošlou nahrávku z domácí přípravy nebo společně s učitelem v hodině nahrají (až bude povolena individuální výuka), co se již naučili, zveřejníme tyto nahrávky na FB profilu ZUŠ Jablunkov. Máme již první materiály! Mrkněte na Facebook! 

Děkujeme za spolupráci i podporu v této nelehké situaci!

Nová hygienická opatření 

Vážení rodiče, milí žáci,

na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. 9. 2020 byla přijata nová opatření, které se týkají i nás. V sekci Ke stažení naleznete dokumenty Zpřísnění hygienických opatření  a Mimořádné opatření pro naši školu, která jsou platná od pátku 18. 9. 2020.

Děkuji za respektování těchto opatření.


MgA. Ondřej Bazgier, DiS.

Ředitel ZUŠ Jablunkov, příspěvková organizace

Mladí houslisté z Jablunkova hrají rockové hity KISS nebo AC/DC 

Mladí houslisté z Jablunkova a Havířova se o prázdninách společně připravovali na koncertní vystoupení, na kterých hrají rockové skladby.

Poslechněte si video-reportáž na Tv Polar! 


 https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/jablunkov/11000021879/mladi-housliste-z-jablunkova-hraji-rockove-hity-kiss-nebo-acdc?fbclid=IwAR1KQ36_tXCIp1JDZc5QLESbTtLqcPUlfVfAA4H8_SrNHQ_z64LECpwpMk8

Houslové talenty ze ZUŠ Jablunkov a ZUŠ L. Janáčka Havířov společně nacvičují projekt Rockové housle

Ve dnech 23. - 29. 8. se žákyně Michaela Hamroziová, Vendula Szczotková, Veronika Byrtusová ze ZUŠ Jablunkov v rámci projektu "The Strings" zúčastnily Houslového soustředění 2020 v Karlově pod Pradědem, kde pod taktovkou zkušených lektorů nacvičovaly rockové skladby. Za naší školu je doprovázel p. uč. Janusz Drong, který zároveň pomáhal s nácvikem skladeb. Akci pořádala nezisková organizace Hudba nezná hranice Havířov z. s. Cílem soustředění bylo žáky seznámit s moderním pojetím výuky hry na housle a připravit je na vystoupení s rockovou kapelou.

Okresní kolo soutěže ve hře na kytaru 

10.2.2020 proběhlo okresního kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, kterého se také zúčastnili postupující žáci ze školní kola soutěže z naší školy. Okresní kolo se konalo na ZUŠ ve Frýdku-Místku. Ve hře na kytaru získali 3. cenu Juhasz Maxim, Hrubá Marianna, Zázrycká Natalie a Ćmiel Filip. 2. cenu získala Haratíková Klára. Všechny žáky připravila p. uč. Kateřina Kawuloková. K dosaženým výsledkům gratulujeme!


Okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje

11.2. a 12.2.2020 proběhlo okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje. Senzační 1. cenu a postup do krajského kola získala Kovářová Barbora (p. uč. Jan Drong). Další žáci smyčcového oddělení získali rovněž krásnou 2. cenu: Teofilová Eliška (p. uč. Kristina Mruzková), Hamroziová Michaela (p. uč. Věra Miklerová) a Sławiński Maciej (p. uč. Jan Drong). Všem účastníkům okresního kola GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!