Aktuality

Jablunkov pro Tačiv a Ukrajinu 

V sobotu 12. března 2022 se konal na Mariánském náměstí v Jablunkově koncert na podporu partnerského města Ťačiv a Ukrajiny. Naše škola se rozhodla podpořit tuto akci prostřednictvím vystoupení našich žáků z hudebního oboru a prodejem obrázků, které malovaly děti pro změnu v oboru výtvarném. Žákům patří velká pochvala za veškeré vynaložené usílí!
Chtěli jsme se zapojit a pomoct jak jen to šlo a děkujeme všem, kteří tuto akci přišli jakkoliv podpořit.

Zpěváček 2022

V pátek 11. března proběhla soutěž Zpěváček 2022 v sále ZUŠ Jablunkov. Děti soutěžily ve zpěvu s písněmi Těšínského Slezska v šesti kategoriích.
Při vybíráni postupujících do regionálního kola v Karviné to porota neměla vůbec jednoduché, konkurence byla veliká a všechny děti byly moc šikovné. Každý účastník si domů odnesl diplom, sladkou odměnu a hudební medaili. Děkujeme všem zúčastněným! Budeme se na vás těšit příští rok! Také děkujeme porotě- Silvii Hanzlíkové, Kristině Mruzek a Jitce Lipowské.  A také děkujeme pedagogům a korepetitorům za skvělou přípravu děti a krásné doprovody.
Postupující:
I. kategorie- Marie Czepczorová
II. kategorie- Patricie Podolinská
III. kategorie- Adam Burian
IV. kategorie- Adriana Benková
V. kategorie- Marie Lyskova, Eliška Gazur, Elizabeth Byrtus
I. kategorie - Anežka Kiszová
II. kategorie - Izabela Filipek
III. kategorie - Tiana Berenika Skupień
IV. kategorie - Barbora Benková
Absolutní vítěz soutěže- Eliška Gazur

Okresní soutěž ve hře na dechové nástroje
Okresní kolo soutěže žáků základních uměleckých škol se také zúčastnili pod pedagogickým vedením Ivanky Funiokové žáci v těchto kategoriích:

Zobcová flétna:
2. cena Kristýna Byrtusová
2. cena Eliška Byrtusová

 2. cena Eva Sofie Musálková

2. cena Anet Ruszová

Hra na hoboj:

1. cena a postup do krajského kola
Ondřej Sikora

GRATULUJEME! 

Okresní soutěž ve zpěvu

V úterý 1.3. 2022 proběhlo okresní kolo soutěže žáků základních uměleckých škol v různých kategoriích.Pod pedagogickým vedením Daniely Sławińské a Kateřiny Karzelové se zúčastnily žákyně ze ZUŠ Jablunkov v kategorii sólový zpěv a komorní zpěv
 :1. cena Black&White Trio (Wiktoria Madzová, Tereza Jopková, Maria Sławińska - komorní zpěv)
2. cena Wiktoria Madzová (sólový zpěv)
3. cena Zora Kluzová ( sólový zpěv) GRATULUJEME!

Mezinárodní keyboardová soutěž

Dne 27.5.2021 jsme se zúčastnili Mezinárodní soutěže ve hře na elektronické klávesové nástroje ZUŠ SR a ČR, kterou pořádala ZUŠ v Považské Bystrici. Žáci pod vedením pedagogů měli zaslat nepřerušovanou a nesestříhanou nahrávku všech soutěžních skladeb. Nebylo to jednoduché, poněvadž distanční výuka byla opravdu dlouhá. Nám se všechny tyto "těžkosti" podařilo překonat a navázali jsme na dřívější úspěchy. V naší 2. kategorii jsme obstáli v konkurenci žáků z Považské Bystrice, Žiliny, Třince, Hradce Králové, Brna, Banské Bystrice a Jaslovských Bohunic. Získali jsme zlaté pásmo a navíc "ocenienie za celkovú dramaturgiu repertoáru" + "ocenienie za vynikajúcu pedagogickú prípravu žiaka"! Žákyni Adéle Szotkowské a učiteli Petru Vondráčkovi GRATULUJEME k dosaženým výsledkům! 

Pro poslech soutěžního videa klikněte zde:   https://www.youtube.com/watch?v=E3OEoIjPcGc  

Mladí houslisté z Jablunkova hrají rockové hity KISS nebo AC/DC 

Mladí houslisté z Jablunkova a Havířova se o prázdninách společně připravovali na koncertní vystoupení, na kterých hrají rockové skladby.

Poslechněte si video-reportáž na Tv Polar! 


 https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/jablunkov/11000021879/mladi-housliste-z-jablunkova-hraji-rockove-hity-kiss-nebo-acdc?fbclid=IwAR1KQ36_tXCIp1JDZc5QLESbTtLqcPUlfVfAA4H8_SrNHQ_z64LECpwpMk8

Houslové talenty ze ZUŠ Jablunkov a ZUŠ L. Janáčka Havířov společně nacvičují projekt Rockové housle

Ve dnech 23. - 29. 8. se žákyně Michaela Hamroziová, Vendula Szczotková, Veronika Byrtusová ze ZUŠ Jablunkov v rámci projektu "The Strings" zúčastnily Houslového soustředění 2020 v Karlově pod Pradědem, kde pod taktovkou zkušených lektorů nacvičovaly rockové skladby. Za naší školu je doprovázel p. uč. Janusz Drong, který zároveň pomáhal s nácvikem skladeb. Akci pořádala nezisková organizace Hudba nezná hranice Havířov z. s. Cílem soustředění bylo žáky seznámit s moderním pojetím výuky hry na housle a připravit je na vystoupení s rockovou kapelou.

Okresní kolo soutěže ve hře na kytaru 

10.2.2020 proběhlo okresního kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na kytaru, kterého se také zúčastnili postupující žáci ze školní kola soutěže z naší školy. Okresní kolo se konalo na ZUŠ ve Frýdku-Místku. Ve hře na kytaru získali 3. cenu Juhasz Maxim, Hrubá Marianna, Zázrycká Natalie a Ćmiel Filip. 2. cenu získala Haratíková Klára. Všechny žáky připravila p. uč. Kateřina Kawuloková. K dosaženým výsledkům gratulujeme!


Okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje

11.2. a 12.2.2020 proběhlo okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje. Senzační 1. cenu a postup do krajského kola získala Kovářová Barbora (p. uč. Jan Drong). Další žáci smyčcového oddělení získali rovněž krásnou 2. cenu: Teofilová Eliška (p. uč. Kristina Mruzková), Hamroziová Michaela (p. uč. Věra Miklerová) a Sławiński Maciej (p. uč. Jan Drong). Všem účastníkům okresního kola GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!