Adventní koncert 2021

27.03.2022

Dne 16.12.2021 proběhl adventní koncert v kostele Božího Těla v Jablunkově. Vzhledem k vládním nařízením a hygienickým opatřením se akce uskutečnila bez účasti diváků a přístupná byla pouze v online verzi. Obsah koncertu byl rozdělený tematicky do čtyř částí podle příběhu jednotlivých adventních svící. Každá svíce nesla své jméno, které má v příběhu svůj význam. Celého vystoupení se zúčastnily děti a pedagogové nejen pod záštitou základní umělecké školy Jablunkov, ale také z lidových kapel a sborů z okolí.

Poutavý, bohatý a posluchačsky velmi dobře poskládaný program adventního koncertu doplnila výstava výtvarného oboru, která taktéž navazovala na adventní příběh. Tvorba dětí byla dodatečně nainstalována do výloh obchodů na náměstí města Jablunkov.

Vzhledem k tomu, že uskutečnění celé akce bylo kvůli nepředvídatelným restrikcím nejisté, jsme velmi vděční, že se nám podařilo pro vás zprostředkovat výsledky tohoto dlouhodobého pracovního úsilí přinejmenším formou online.

Tímto bych tedy velmi rád poděkoval organizátorům celé akce a také účinkujícím, dětem, vyučujícím, ale i rodičům, že to i přes tuto nejistou dobu nevzdali, a píle i úsilí jim přineslo kýžené ovoce. Velmi si toho vážíme a děkujeme mockrát. 

Zde odkaz na celý videozáznam