Zážitkový výlet do Prahy

27.03.2022

Ve dnech 4. - 5. 2. se uskutečnil zážitkový výlet do Prahy pro malé hudební nadšence pod záštitou ZUŠ Jablunkov. Pro děti bylo připraveno několik základních zastávek, díky kterým si mohly rozšířit vědomosti v rámci hudebního oboru.

Mezi první návštěvy patřila nejdříve zajížďka do Hradce Králové, kde nás čekala prohlídka výrobny a galerie klavíru Petrof, kterou nás prováděla dokonce jedna z dědiček paní Petrofová. Během této prohlídky se žáci dozvěděli, jak se vlastně takový klavír vyrábí nebo si mohli některý z nich dokonce vyzkoušet.

Dále jsme již pokračovali směr město Praha a tam jsme mířili přímo do Českého muzea hudby, kde skupinka měla možnost vidět jak prvotní hudební nástroje, tak i ty moderní. Nejvíce je tady zaujal koutek bicích nástrojů a těremin. Také jsme navštívili Národní divadlo, které jsme prozkoumali od sklepení, přes sál až po střechu, ze které jsme viděli celé město jako na dlani.

A další zážitky? Spousta zážitků. Procházky ulicemi Prahy nebo taky návštěva Karlova mostu. Už jen ubytování v botelu bylo pro nás velké překvapení. Kdo by nechtěl být ubytován tam, kde je nádherný výhled na Vyšehrad, ráno se nechat probouzet racky a krmit labutě rovnou z lodě? Bylo to skvělé a užili si to nejen děti, ale i my dospělí.

Tímto bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří nám s důvěrou svěřili své ratolesti do našich rukou a také těm rodičům, kteří nás doprovázeli a pomáhali nám s dozorem. A vzhledem k tomu, že spokojené tváře dětí nás přesvědčili o tom, že výlet byl po všech stránkách vydařený, určitě ho někdy rádi zopakujeme. Tak kdo jede příště s námi?