Vzdělávací exkurze

02.11.2022

Ve středu 2. listopadu se žáci ZUŠ Jablunkov zúčastnili exkurze s názvem Po stopách česko - polských vztahů. Na autobusovém stanovišti v Jablunkově nás dopoledne čekal krásný červený autobus, kterým jsme odcestovali do Českého Těšína, abychom navštívili Muzeum Těšínska. Čas strávený v muzeu se dělil na dvě části. V té první nás historik Mgr. Martin Krůl, PhD. seznámil s problematikou česko - polských vztahů na území Těšínska z historického pohledu. Byla to přednáška smutná, ale poučná. Dbejme na to, aby se takovéto konflikty mezi Čechy a Poláky už nikdy neopakovaly. 

Pak jsme se rozveselili při prohlídce expozice. Ve volných chvílích obědové pauzy vyplňovali žáci pracovní list a zvládli to na výbornou! Po obědě pak následovala procházka s kvízovými otázkami na Zámecký vrch v Těšíně.

Následně nás náš dvorní autobus převezl k šikmému kostelu sv. Petra z Alkantary, kde jsme byli svědky spousty optických iluzí. Zda jsou stěny rovné či nakloněné si naši žáci pro jistotu přeměřili vodováhou. Večer jsme pak zhlédli představení Těšínského divadla Krzywy kościół. Výkony herců byly vynikající, takže pokud jste představení ještě neviděli, vřele doporučujeme!